Tytuł warsztatów: Zaangażowanie publiczne - zestaw narzędzi dla badacza

Prowadzący: dr Justyna Małkuch-Świtalska
Naukowiec, trener nauki, coach. Ekspert z zakresu dydaktyki aktywnej oraz strategicznego zarządzania karierą naukową.
Doktor nauk historycznych, członek ekipy badawczej Université de Lorraine, wykładowca Université de Reims Champagne-Ardenne we Francji (2010-2017), ekspert Komisji Europejskiej (2015-2017). Jest pierwszym trenerem nauki zarejestrowanym na terenie RP oraz założycielem szkoły trenerów nauki z siedzibą w Krakowie. Od sześciu lat pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc, którego jest założycielem. Jest także pomysłodawcą Forum Karier Naukowych, którego pierwsza edycja odbyła się w kwietniu 2016 r. w Warszawie, oraz Business & Science Network zorganizowanego cyklicznie w Krakowie. Absolwentka szkół oraz kursów trenerskich w Polsce i we Francji, ma za sobą prawie 700 godzin zrealizowanych szkoleń. Od ponad 10 lat propaguje dydaktykę aktywną umożliwiającą profesjonalne przekazywanie wiedzy twardej za pomocą narzędzi trenerskich. Realizuje się także jako przedsiębiorca – innowator w sektorze produkcyjnym związanym z alternatywnymi metodami edukacji dzieci i młodzieży.

Zmiany zaistniałe w XXI wieku w szkolnictwie wyższym oraz w sektorze badań i rozwoju skłoniły naukowców do wyjścia poza laboratorium i podjęcia kontaktów z tzw. otoczeniem społeczno-gospodarczym uczelni. Coraz większy nacisk kładziony jest na promowanie osiągnięć naukowych nie tylko wśród wąskiego grona specjalistów, ale w szerszych kręgach, wśród różnych grup społecznych.
Podczas szkolenia uczestnicy zastanowią się nad tym, jakiego rodzaju wyniki mogą upowszechniać, do jakich grup społecznych mogą je skierować oraz jakimi kanałami przekazu mogą się posłużyć. Potencjalne możliwości zostaną omówione w oparciu o polskie i zagraniczne definicje i podstawy prawne. W drugiej części zajęć uczestnicy poznają podstawowe zasady popularyzowania wiedzy i przećwiczą je w krótkiej serii zadań, w parach i w grupach. Zajęcia zostaną uzupełnione o zestawy przydatnych linków i bibliografię. Jeśli uczestnicy wyrażą zgodę, omówione zostaną również ich własne projekty popularyzacyjne.

Data: 19.06.2018, godz. 15.00 - 19.00 (Dwór, Tomaszowice)

Liczba miejsc 15.
Zgłoszenia do dnia 10.06.2018 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.